3.0SMI90CA
Mfr.Part #
3.0SMI90CA
Datasheet
3.0SMI90CA
Description
TVS DIODE 90VWM 146VC SMC
Stock
8144
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
20.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
146V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
90V